W Podlesicach  uczestnicy  korzystają z największej bazy żywieniowo-noclegowej dla dzieci i młodzieży na Jurze jakim jest:  Zajazd Jurajski i Rancho Jura w Podlesicach ( oba te budynki –  mają odpowiednio ok 130  miejsc noclegowych, i ok 100, zlokalizowane są blisko siebie –  oddzielone parkingiem dla aut i autokarów grup ). Uczestnicy zajęć mieszkają w pokojach głównie 3-5 osobowych – każdy z łazienką w pokoju ( najwięcej jest 4-osobowych ) o standarcie hotelowym, natomiast żywią się ( śniadanie, obiad, kolacja ) w restauracji w budynku Zajazdu Jurajskiego. Ponadto w obu budynkach do dyspozycji   grupy jest aneks kuchenny, gdzie np. można zrobić kawę czy herbatę oraz kawiarnię z bawialnią. W najbliższym sąsiedztwie ośrodka jest mały sklep spożywczy. W pobliskiej miejscowości – Kroczycach znajduje się Ośrodek Zdrowie i Apteka natomiast najbliższy Szpital w Zawierciu.

Zakwaterowanie do pokoi następuje zaraz po przyjeździe grupy lub po obiedzie w przypadku gdy rano pokoje opuszcza inna grupa. Wykaz pokoi możemy przesłać wcześniej ( zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem ) grupie pod warunkiem podanie podziału na płeć zarówno uczniów jak i opieki ). Szczegóły w tej sprawie najlepiej uzgadniać z recepcją Zajazdu Jurajskiego – dane kontaktowe poniżej.

W okolicy ośrodka do dyspozycji naszych grup mamy: dużą wiatę na ok 150 osób,  duży plac zabaw,   2 kręgi ogniskowe, 2 boiska do piłki nożnej, 2 boiska do siatkówki, boisko do koszykówki i piłki ręcznej, kort tenisowy, ścianę wspinaczkową, tor quadowy i paintballowy. Też jest możliwość po sąsiedzku skorzystania z Parku Linowego.

Warsztaty odbywają się w pobliskiej okolicy ośrodka lub na terenie samego ośrodka ( do dyspozycji mamy kilka sal dydaktycznych ). W ostatni dzień po śniadaniu i wykwaterowaniu i wyprowiantowaniu opuszczamy zazwyczaj ośrodek ( chyba, że pada to zajęcia odbywają się w ośrodku ) i jedziemy na wycieczkę autokarową – najczęściej do pobliskiego Mirowa, gdzie udajemy się Szlakiem Warowni Jurajskich do pobliskich Bobolic.

Więcej na temat ośrodka na stronach www:

ZAJAZD JURAJSKI: www.zajazdjurajski.pl

RANCHO JURA: www.rancho-jura.pl

Zajazd Jurajski; Podlesice 1; 42-425 Kroczyce, k. Zawiercie

Recepcja: tel. (34) 315 21 75;  e-mail:zajazd@zajazdjurajski.pl