MIASTECZKO EKOLOGICZNE

Hotel Pod Figurą w Ogrodzieńcu-Podzamczu koło Zawiercia

Ogrodzieniec-Podzamcze to jurajska klasyka – miejsce na Jurze, o którym słyszał każdy.

Hotel Pod Figura to nowy, trzygwiazdkowy hotel położony w samym centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaledwie około 500m od słynnego zamku ogrodzienieckiego.

W hotelu mamy do dyspozycji dwie klimatyzowane sale restauracyjne: Kryształowa na 120 osób oraz zamkowa na 140 osób. Ponadto Wiata Grillowa i teren Placu zabaw oraz ok komfortowych 60 miejsc noclegowych w pokojach zazwyczaj 2-4 osobowych. Do tego duży monitorowany parking na samochody osobowe i autokar. W najbliższym sąsiedztwie ośrodka jest mały sklep spożywczy. W pobliskiej miejscowości – Ogrodzieniec znajduje się Ośrodek Zdrowie i Apteka, natomiast najbliższy Szpital w Zawierciu.

Zakwaterowanie do pokoi następuje zaraz po przyjeździe grupy lub po obiedzie w przypadku gdy rano pokoje opuszcza inna grupa. Wykaz pokoi możemy przesłać wcześniej ( zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem ) grupie pod warunkiem podania podziału na płeć zarówno uczniów jak i opieki ).    Szczegóły w tej sprawie najlepiej uzgadniać z recepcją Hotelu Pod Figurą – dane kontaktowe poniżej.

Do naszych zajęć korzystamy z wielofunkcyjnej Sali Zamkowej (  gdzie też mają miejsce prezentacje multimedialne i dyskoteki ) lub ze stolików przy Placu zabaw w pogodne dni. Przy Sali Zamkowej do dyspozycji jest bilard, stół do ping-ponga i piłkarzyki a w pobliskiej Szkole boiska sportowe.

W najbliższej okolicy ( ok 500m dalej ) znajduje się kompleks atrakcji składający się m.in. z Parku Miniatur Zamków Jurajskich, Parku Rozrywki, Parku Doświadczeń Fizycznych, Domu Legend i Strachów, Toru Saneczkowego, Parku Linowego i licznych stanowisk z pamiątkami jurajskimi i gastronomią.

Obowiązkowymi punktami jest oczywiście zwiedzanie pobliskiego Zamku Ogrodzienieckiego i Grodu na Górze Birów. Niedaleko jest tez zamek w Smoleniu, przepiękna Dolina Wodąca i Pustynia Błędowska.