MIASTECZKO EKOLOGICZNE

Hotel Kmicic w Złotym Potoku koło Janowa

Złoty Potok to też jurajska klasyka – miejsce na Jurze, o którym słyszał każdy.

Hotel Kmicic to rozległy, trzygwiazdkowy hotel położony w północnej części  Jury Krakowsko-Częstochowskiej tuż przy słynnym rezerwacie przyrody Parkowe.

W hotelu mamy do dyspozycji dwie duże sale restauracyjne ( np. Sala Weselna do 150 osób ), sale konferencyjne i bar z kafejką oraz miejsce na ognisko i grilla w otaczającym hotel terenie zielonym.

Na noclegi przeznaczone jest ok 100 miejsc noclegowych w pokojach zazwyczaj 1-3 osobowych i apartamentach. Do tego duży parking na samochody osobowe i autokary.  W najbliższym sąsiedztwie ośrodka jest sklep spożywczy. W pobliskiej miejscowości – Janów znajduje się Ośrodek Zdrowie i Apteka, natomiast najbliższy Szpital w Zawierciu i Częstochowie.

Zakwaterowanie do pokoi następuje zaraz po przyjeździe grupy lub po obiedzie w przypadku gdy rano pokoje opuszcza inna grupa. Wykaz pokoi możemy przesłać wcześniej ( zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem ) grupie pod warunkiem podania podziału na płeć zarówno uczniów jak i opieki ).    Szczegóły w tej sprawie najlepiej uzgadniać z recepcją Hotelu Kmicic – dane kontaktowe poniżej.

Do naszych zajęć korzystamy z wielofunkcyjnej Sali Dydaktycznej (  gdzie też mają miejsce prezentacje multimedialne i dyskoteki ). W otoczeniu hotelu na zajęcia sportowo-rekreacyjne mamy aż 20 hektarów terenu własnego.

Hotel Kmicic w Złotym Potoku znajduje się w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza wspaniałemu krajobrazowi z licznymi dolinami, wąwozami, ostańcami oraz skalistymi wzgórzami. Rozpościerające się w okolicy bukowe i dębowe lasy stwarzają wspaniałe warunki do turystyki pieszej i rowerowej. Liczne atrakcje turystyczne zachęcają do odwiedzenia naszej okolicy o każdej porze roku. Złoty Potok to przyrodniczo Rezerwat Przyrody „Parkowe” w którym i w jego okolicy znajduja się takie perełki jak: Dworek Krasińskich, Pałac Raczyńskich, Najstarsza Pstrągarnia w Europie wraz z Restauracja Rybną, Źródła Zygmunta i Elżbiety, Źródła Marzeń i Miłości, Jaskinia Niedźwiedzia, Diabelskie Mosty, Zamek na Ostrężniku, Stajnia Koni Islandzkich, Jurajskie ostańce: Brama Twardowskiego, Skała Janosika, Zbójnickie skały, Jurajskie stawy: Amerykan, Guców, Irydion, Sen Nocy Letniej, Pustelnia w Czatachowie, Kamieniołom Warszawski, Młyn Kołaczew, Aleja Klonowa i Pustynia Siedlecka.