MIASTECZKO EKOLOGICZNE

Ośrodek Zajazd Jurajski i Rancho Jura w Podlesicach koło Myszkowa

W Podlesicach  uczestnicy  korzystają z największej bazy żywieniowo-noclegowej dla dzieci i młodzieży na Jurze jakim jest:  Zajazd Jurajski i Rancho Jura w Podlesicach ( oba te budynki –  mają odpowiednio ok 130  miejsc noclegowych, i ok 100, zlokalizowane są blisko siebie –  oddzielone parkingiem dla aut i autokarów grup ). Uczestnicy zajęć mieszkają w pokojach głównie 3-5 osobowych – każdy z łazienką w pokoju ( najwięcej jest 4-osobowych ) o standarcie hotelowym, natomiast żywią się ( śniadanie, obiad, kolacja ) w restauracji w budynku Zajazdu Jurajskiego. Ponadto w obu budynkach do dyspozycji   grupy jest aneks kuchenny, gdzie np. można zrobić kawę czy herbatę. W najbliższym sąsiedztwie ośrodka jest mały sklep spożywczy. W pobliskiej miejscowości – Kroczycach znajduje się Ośrodek Zdrowie i Apteka natomiast najbliższy Szpital w Zawierciu.

Zakwaterowanie do pokoi następuje zaraz po przyjeździe grupy lub po obiedzie w przypadku gdy rano pokoje opuszcza inna grupa. Wykaz pokoi możemy przesłać wcześniej ( zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem ) grupie pod warunkiem podania podziału na płeć zarówno uczniów jak i opieki ).  Szczegóły w tej sprawie najlepiej uzgadniać z recepcją Zajazdu Jurajskiego – dane kontaktowe poniżej.

W okolicy ośrodka do dyspozycji naszych grup mamy: dużą wiatę na ok 150 osób,  duży plac zabaw, 2 kręgi ogniskowe, 2 boiska do piłki nożnej, 2 boiska do siatkówki, boisko do koszykówki i piłki ręcznej, kort tenisowy, ścianę wspinaczkową, tor quadowy i paintballowy. Też jest możliwość po sąsiedzku skorzystania z Parku Linowego. Warsztaty odbywają się w pobliskiej okolicy ośrodka lub na terenie samego ośrodka ( do dyspozycji mamy kilka sal dydaktycznych ).