MIASTECZKO EKOLOGICZNE

Ośrodek Jurajski Olsztyn w Olsztynie k Częstochowy

Ośrodek w Olsztynie położony jest w lesie naprzeciw olsztyńskiego zamku. Został oddany do użytku w 2013r wiec jest to stosunkowo nowym obiektem o wysokim standarcie. Składa się z restauracji na ok 200 miejsc, kawiarni na ok 80 osób, pokoi noclegowych na około 170 osób ( zarówno mniejszych 2-4 os jak i większych 5-8 os, każdy z łazienką ). Ponadto ma 3 sale: duża konferencyjna na 200 miejsc i mała konferencyjna na 80 miejsc. Dla potrzeb grup mamy 2 sale dydaktyczne i duży magazyn z materiałami i sprzętem do zajęć. Ponad to w otoczeniu jest boisko do piłki nożnej i siatkówki , koszykówki, siłownia na powietrzu oraz ognisko i domek grilowy jak również 2 place zabaw wraz z altanką oraz kawiarnia, gdzie np. można napić się kawy.

Również do zajęć z dziećmi i młodzieżą wykorzystujemy za niewielka odpłatą Park Linowy znajdujący się na terenie ośrodka ( łatwa trasa Junior dla młodszych dzieci oraz trudniejsza Tarzan dla starszych dzieci  i młodzieży ). Ponadto blisko bo 10 min pieszo od ośrodka jest ciekawy Rynek Olsztyński, gdzie uczestnicy mogą kupić różne pamiątki jurajskie i zrobić zakupy spożywcze. W Olsztynie znajduje się Ośrodek Zdrowie i Apteka natomiast najbliższy Szpital w Częstochowie.

Zakwaterowanie do pokoi następuje zaraz po przyjeździe grupy lub po obiedzie w przypadku gdy rano pokoje opuszcza inna grupa. Wykaz pokoi możemy przesłać wcześniej ( zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem ) grupie pod warunkiem podanie podziału na płeć zarówno uczniów jak i opieki ).

Szczegóły w tej sprawie najlepiej uzgadniać z recepcją Zajazdu Jurajskiego – dane kontaktowe poniżej.